Hoppa till sidans innehåll

Spelschema 2014 uppdaterat 20 aug


Matchnr Matchtid Plan Grupp Hemmalag vs Bortalag
1 09:00 1 P07 Rödsle BK Gul vs IFK Oskarshamn
2 09:00 2 P05/06 grupp 2 Mönsterås GIF 2 vs Oskarshamns AIK 3
3 09:00 3 P07 IF Hebe vs Fårbo FF
4 09:00 4 F06/07 Rödsle BK F06 Svart vs Rödsle BK F07
5 09:30 1 P0506 Grupp 1 Blomstermåla vs Mönsterås GIF 1
6 09:30 2 F05 Rödsle BK Gul vs Krokstorp
7 09:30 3 F06/07 Rödsle BK F06 Gul vs IFK Oskarshamn
8 09:30 4 P0506 Grupp 1 Rödsle BK vs Fårbo FF
9 10:00 1 P05/06 grupp 2 IF Hebe vs IFK Oskarshamn
10 10:00 2 P07 Rödsle BK Svart vs IFK Oskarshamn
11 10:00 3 P07 IF Hebe vs Rockneby
12 10:00 4 P05/06 grupp 2 Mönsterås GIF 2 vs Oskarshamns AIK 2
13 10:30 1 F05 Rödsle BK Svart vs Mönsterås GIF
14 10:30 2 F06/07 Rödsle BK F07 vs IFK Oskarshamn
15 10:30 3 F05 Krokstorp vs IFK Oskarshamn
16 10:30 4 P0506 Grupp 1 Mönsterås GIF 1 vs Oskarshamns AIK 1
17 11:00 1 P07 Rödsle BK Svart vs Rockneby
18 11:00 2 P07 Rödsle BK Gul vs Oskarshamns AIK
19 11:00 3 P05/06 grupp 2 Högsby IK vs Mönsterås GIF 2
20 11:00 4 Reserv      
21 11:30 1 P07 IF Hebe vs IFK Oskarshamn
22 11:30 2 P0506 Grupp 1 Mönsterås GIF 1 vs Rödsle BK
23 11:30 3 P05/06 grupp 2 IFK Oskarshamn vs Oskarshamns AIK 3
24 11:30 4 P05/06 grupp 2 Oskarshamns AIK 2 vs IF Hebe
25 12:00 1 F05 Rödsle BK Gul vs Mönsterås GIF
26 12:00 2 P07 Rödsle BK Gul vs Rockneby
27 12:00 3 F06/07 Rödsle BK F06 Gul vs Rödsle BK F07
28 12:00 4 F06/07 Rödsle BK F06 Svart vs IFK Oskarshamn
29 12:30 1 P0506 Grupp 1 Blomstermåla vs Rödsle BK
30 12:30 2 P07 Rödsle BK Svart vs Fårbo FF
31 12:30 3 P07 Oskarshamns AIK vs IFK Oskarshamn
32 12:30 4 P05/06 grupp 2 Högsby IK vs Oskarshamns AIK 2
33 13:00 1 Reserv      
34 13:00 2 P07 Rödsle BK Gul vs IF Hebe
35 13:00 3 P0506 Grupp 1 Mönsterås GIF 1 vs Fårbo FF
36 13:00 4 P05/06 grupp 2 IF Hebe vs Oskarshamns AIK 3
37 13:30 1 P05/06 grupp 2 Mönsterås GIF 2 vs IFK Oskarshamn
38 13:30 2 F05 Rödsle BK Svart vs Krokstorp
39 13:30 3 F05 Mönsterås GIF vs IFK Oskarshamn
40 13:30 4 F06/07 Rödsle BK F06 Gul vs IFK Oskarshamn
41 14:00 1 P07 Oskarshamns AIK vs Fårbo FF
42 14:00 2 P0506 Grupp 1 Blomstermåla vs Fårbo FF
43 14:00 3 P0506 Grupp 1 Oskarshamns AIK 1 vs Rödsle BK
44 14:00 4 P05/06 grupp 2 Högsby IK vs Oskarshamns AIK 3
45 14:30 1 Reserv      
46 14:30 2 F05 Rödsle BK Gul vs IFK Oskarshamn
47 14:30 3 P05/06 grupp 2 Mönsterås GIF 2 vs IF Hebe
48 14:30 4 P05/06 grupp 2 Oskarshamns AIK 2 vs IFK Oskarshamn
49 15:00 1 P07 Rockneby vs Fårbo FF
50 15:00 2 P07 Rödsle BK Svart vs Oskarshamns AIK
51 15:00 3 F06/07 Rödsle BK F06 Svart vs Rödsle BK F07
52 15:00 4 P0506 Grupp 1 Oskarshamns AIK 1 vs Fårbo FF
53 15:30 1 P05/06 grupp 2 Högsby IK vs IF Hebe
54 15:30 2 Reserv      
55 15:30 3 F05 Krokstorp vs Mönsterås GIF
56 15:30 4 F05 Rödsle BK Svart vs IFK Oskarshamn
57 16:00 1 P05/06 grupp 2 Oskarshamns AIK 2 vs Oskarshamns AIK 3
58 16:00 2 F06/07 Rödsle BK F06 Gul vs Rödsle BK F06 Svart
59 16:00 3 P0506 Grupp 1 Blomstermåla vs Oskarshamns AIK 1
60 16:00 4 P05/06 grupp 2 Högsby IK vs IFK Oskarshamn
Uppdaterad: 20 AUG 2014 14:08
Skribent: Andreas Algesson

 

Vi sponsrade
matchen i
Hyundai Cup
(Smålandcupen)

Rödsle BK dam - IFK Kalmar

Holmgrens måleri
Konditori Flanaden
Kiropraktor Mikael Nilssion
Kent Nilsson Bygg
Magnussons däckservice
Hjalmarssons Buss
Häradssparbanken Mönsterås
Larmelektronik
IF Metall Östra Småland
Döderhults församling
Handelsbanken
Byggebo Oskarshamn
Byggbolaget
Be-Ge Personbilar
Börje Svenssons Åkeri
Coolcon AB
Mobillyft
Expector
Gustafssons Maskinuthyrning
El-montage
Berggrens däckservice
Ostkustens golvtjänst
Snickaren i Oskarshamn
Saft AB
Solkustturer AB
Strandbergs Möbler/OPM Persienner och Markiser
Okab Sweden AB
ICA Nära Södertorn
Intersport
Oskarshamn Energi AB
Bröderna Alvingsson
Kustbygg Group AB
InHouse Oskarshamn

 

 

 

 

tankOm

 

 

 

Postadress:
Rödsle BK - Fotboll
Herrgårdsvägen 32
57237 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491-84160
E-post: This is a mailto link

 Hyundai Cup Tisdag 12/6 19:00

Rödsle BK dam - IFK Kalmar

Fri entré - nedanstående sponsrar entrén